Elma Sirkesi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Elma Sirkesi Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Elma Sirkesi Selülit, Selülit karın ve basen bölgesinde oluşan portakal kabuğu görünümünde olan çatlaklara denir. Selülit en çok kadınlarda görülen bir durumdur. Ama erkeklerde de oluşabilir, hatta bebeklerde dahi selülit görülmüştür. Selülit bazen kiloya dayanıklı olarak görülse de sadece kilo yüzünden selülit olmaz. Zayıf kişilerde dahi selülit görülebilir. Selülitin başlıca olma nedeni ise şunlardır. Dengesiz ve düzensiz besleme, spor yapmama, yanlış diyetler, yetersiz su tüketme ve fazla yağ oranları ve daha birçok neden selülite yol açar. Selülit aslında bir hastalık değildir. Kişinin vücudunda oluştuğu için rahatsız edici bir durumdur. Bundan kurtulmanın birçok yolu vardır.

Selülitin günümüzde birçok tedavi şekli vardır. Birçoğundan da sonuç alınır. Ben size evde rahat bir şekilde selülitlere uygulayabileceğiniz bir tarif vereyim. Elma sirkesi her yerde kullanılan elma sirkesi selülitlere de çok iyi geliyor. Şimdi onu hazırlayalım.

Elma sirkesini selülite karşı nasıl uygulanır?

Elma Sirkesi Kürü Malzemeleri
  • 2 yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 yemek kaşığı kuru biberiye
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 yemek kaşığı demlenmiş kahve filtrelisi
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 5 su bardağı su
Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

Suyu bir tencerenin içine alıp kaynatalım. Sonra içine yeşil çay, biberiye, maydanoz ve kahveyi alalım biraz kaynattıktan sonra ocağı kapatalım ve elma sirkesini de ilave edelim. Sonra soğuması için biraz bekleyelim soğuduktan sonra süzelim. Daha sonra ise püskürtmeli cam bir şişenin içine doldurup ağzını kapayalım. Bu karışımı selülit olan bölgenize sıkın mesaj yaparak iyice yedirin. Bunu günde bir defa on gün boyunca yapın. Göreceksiniz selülitler büyük bir ölçüde azalmış olacak.

Elma Sirkesi Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Haber Bülteni