Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kolda selülit, başta kadınlar olmak üzere günümüzde birçok kişide meydana gelen bir sorundur. Bu sorun aslında genellikle bacaklarda ve baldırlarda görüldüğü için koldaki kadar dert edilmez. Fakat bazı insanların kol bölgelerinde de selülitler oluşmaktadır. Oluşan selülitler, son derece rahatsız edicidir. Bunun nedeni ise selülitin cilt üzerinde dalgalı bir yapısının olmasıdır. Özellikle kadınlar, kolda selülit problemlerini gidere bilmek için birçok uğraşlar verirler. Fakat kontrollü olmayan ve bilinçsizce yapılan bu uygulamalar sonuç vermez. Kolda selülitin en büyük nedeni fazla olan kilolardır. Fazla kilolardan oluşmuş olan selülitler, kişilerin kilo vermesine rağmen ortadan kalkmayabilir. Bu nedenle daha önceden kilo almış ve kilo vermiş olan kişilerde de kolda selülit görülebilir. Kolda oluşan selülit, direk olarak insanlarda portakal kabuğuna benzer bir cilt yapısının oluşmasına neden olacaktır. Bu görünüm, sağlık olarak herhangi bir probleme neden olmasa bile estetik olarak birçok kişinin yaşam kalitesini yerle bir etmektedir. Kolda selülit, aslında vücudun bizlere verdiği bir mesajdır. Çünkü selülit sorunu olan kişilerde vücudun ciddi bir arınmaya ihtiyacı vardır. Genellikle yağlı beslenmeye bağlı oluştuğu için yağdan uzak durulması, gerekli olan arınmanın başında gelmektedir. Kolda selülit, deri altında başta yağ olmak üzere bazı toksin maddelerin birikmesi durumudur. Bunların yanı sıra kolda selülit, birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Kolda selülit neden olur?
  • Kolda oluşan ya da oluşmuş olan selülitin en büyük nedenlerinden biri tabi ki kişinin yaşıdır. İnsanlarda yaşın ilerlemesine bağlı olarak cildin tam olarak görevini yapamamasına bağlı olarak selülitler oluşmaktadır. Bu nedene bağlı olarak oluşan selülit, vücut sağlığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Fakat estetik olarak ciddi problemlere neden olur.
  • Bu duruma neden olan bir diğer etken ise kişinin vücudunda salgılanan hormonlardır. Selülit oluşumunda hormonların rolü çok büyüktür. Özellikle östrojen, insülin, noradrenalin ve tiroit hormonlarının dengesizliğine bağlı olarak vücuttaki birçok denge bozulur ve başta kolda selülit sorunu olmak üzere birçok problem ortaya çıkar.
  • İnsanların bu gibi sorunlardan etkilenmesinin en büyük nedeni de sürekli olarak kötü beslenme ve yanlış diyet programları uygulamasıdır. Eğer kişiler herhangi bir beslenme uzmanına gitmeden kendi başına fazla kilolarından kurtulmaya çalışıyorsa kolda selülit sorunundan etkilenmesi için herhangi bir neden kalmamıştır.
  • Yapılan araştırmalara göre kolda selülit, sigara içen insanlarda çok sık bir şekilde görülmektedir. Son derece yaygın bir şekilde sigara tüketiminin olması, günümüzde hem erkeklerde hem de bayanlarda kolda selülit problemine neden olmaktadır.
  • Bazı insanlarda bu problem genetiktir. Yani yakın akrabalarından birinde olan selülit sorunu, aile içerisinde bireyden bireye geçmektedir. Bu gibi durumlarda selülit sorunu için tedaviler kişisel olarak problemi çözer. Fakat kolda selülit sorununun genetik özelliği devam eder.
Kolda selülit nasıl geçer?

Günümüzde çok sayıda insanı etkilemiş olan kolda selülit sorunu, net olarak ortadan kaldırılamamaktadır. Günümüzde teknolojinin bu kadar gelişmiş olmasına rağmen insanların bu sorununun henüz ortadan kaldırılamamış olması tabi ki oldukça üzücüdür. Selülit sorununa çare olarak sadece yağ aldırma uygulamaları vardır. Fakat bu uygulama da birçok cerrah tarafından kişilere önerilmez. Çünkü yağ aldırma işlemi sonrasında çok daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle sizlerde bitkisel tedavi yöntemleri ve sağlıklı beslenme uygulamalarını seçerek selülitlerinizi doğal bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışın. Bu durum herkes için çok daha sağlıklıdır.

Kolda Selülit Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Orbital Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Orbital Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Kolda Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Yeşil Çay Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çay Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bacakta Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Bacakta Selülit Belirtileri ve Tedavisi