Evde Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

Evde Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Selülit Tedavisi, Selülit, beş kadının üçünde görülen bir problemdir. Özellikle bacak ve kalçalarda portakal kabuğu görünümü görülmekte. Yapılan araştırmalara göre selülit meydana gelme nedeni, vücuttaki yağ ve dokuların dengesiz çalışmasında oluşmaktadır. Selülit problemini genellikle şişman kadınların yaşadığı düşünülse de birçok zayıf kadın da yaşamaktadır. Selülit tedavisi imkânsız değil ama biraz pahalı olduğunda kimse yaptıramıyor. Selülit tedavisi evde çok rahatlıkla yapılır ve maliyeti de oldukça düşük. Evde selülit tedavisi için birkaç önerimizden bahsedelim.

Evde Selülit Tedavisi İçin Sirke Maskesi, evde selülit tedavisi için sadece doğal elma sirkesi yeterli olacaktır. Yarım çay bardağı su yarım çay bardağı elma sirkesi karıştırın. Elma sirkesi ve suyu bire bir ölçekte karıştırın. Elma sirkesi ve su karışımının içine bir çay kaşığı nane yağı, bir çay kaşığı biberiye yağı eklenebilir. Yapmış olduğunuz bu karışımı selülit bölgeye iyice yedirene kadar sürün ve üzerini streç veya naylon ile iyice sarın. Yaklaşık olarak 1-1,5 saat bekleyin daha sonra yıkayıp hemen ardından nemlendirici sürün.

Evde Selülit Tedavisi İçin Ballı Sirke Maskesi, bal ve sirkeyi eşit bir şekilde karıştırın ardından buğday unu ilave ederek kulak memesi yumuşaklığında hamur elde edin. Yapmış olduğunuz hamuru selülit olan bölgeye yapıştırın ve streç ile sarın 2 saat kadar bekletin ardından yıkayın ve nemlendirici sürün. Yapılan bu işlem üzerine ertesi gün tuzsuz yağsız lor peynirini aynı bölgeye sürün 2 saat bekletin daha sonra yıkayın. Düzenli olarak bir hafta bu işlemi yapın sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Evde Selülit Tedavisi İçin Doğal Maske, sarmaşık yaprağı ile kırlangıç otunu yarım saat kadar suda kaynatın. Ot karışımının suyunu süzün elde edilen posaya yulaf unu ilave ederek lapa kıvamına gelecek şekilde susam yağı ile iyice yoğurun. Yapmış olduğunuz karışımı temiz bir beyaz beze ince tabaka halinde sürün ve selülit olan bölgeye sarın. Yaklaşık 3 saat kadar sıcak bir ortam da bekleyin. Evde selülit tedavisi için doğal maskeyi üç hafta kadar düzenli bir şekilde uygulayın.

Evde Selülit Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Güncel

Bacakta Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Bacakta Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Selülit Bitkisel Çözüm

Selülit Bitkisel Çözüm