Selülit Fırçası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
21 Haziran 2024

Selülit Fırçası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit fırçası, selülitlerinden kurtulmak isteyen kişilerin düzenli olarak kullandıklarında başarılı sonuçlar elde ettikleri bir uygulamadır. Halk arasında at kılı fırçası olarak da adlandırılan bu aparat, sorunlu bölgeye baskı uygulayarak kullanılır. Bu sayede deri altına nüfuz etmiş olan yağ tabakası dağıtılarak cildin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır. Düzenli kullanıldığında ciltteki portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin ısınmasını sağlar ve böylece yağ tabakasının belirli bir noktada toplanmasını engeller.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılır?

Selülit fırçası, gelişi güzel değil, belirli kurallara göre kullanılmalıdır. Fırçayı masaj yapar gibi aşağıdan yukarıya doğru çekerek kullanmalısınız. Fırçayı gereğinden fazla bastırmak, etkisini artırmadığı gibi cildinizin tahriş olmasına da yol açabilir. Kuru cilde uygulanması, etkisini kısa sürede göstermesini sağlar. Ancak hassas bir cilde sahipseniz, önce selülit kremleri ya da serumlarını cildinize sürüp üzerine fırçayı uygulayabilirsiniz. Günümüzde selülitlerden kurtulmanın en kolay ve en ucuz yolu at kılı fırçasıdır. Her gün sabah ve akşam 10'ar dakika olmak üzere günde 20 dakikanızı ayırdığınız takdirde bir ay gibi kısa bir sürede pürüzsüz ve parlak bacaklara kavuşabilirsiniz.

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Selülit fırçası, piyasada oldukça ucuza satılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan bu aparatın en ideali Eda Taşpınar'ın kullandığı boyutlardadır. Bu ürünün normal boyutlarda ve tutma aparatının olması oldukça önemlidir. Daha kısa sürede yorulmadan bacaklarınızı fırçalama fırsatı sunan bu ürün, faydasını kısa sürede göstermektedir. Bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırdığı için sadece yağ dokularını dağıtarak yok etmekle kalmaz, aynı zamanda bacak ağrılarınızın da azalmasına yardımcı olur. Sağladığı masaj etkisi ile rahatlamış bacaklara kavuşabilirsiniz. Fırçanın çok küçük boyutta olması, fırçalama işlemi yaparken daha çabuk yorulmanıza neden olur. Orta boyutlarda ve sert kılları bulunan bir ürün tercih ettiğiniz takdirde uzun süre bozulmadan ilk günkü özelliklerini koruyacaktır. %100 doğal bir ürün olan at kılı fırçasını hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir. Sabah ve akşamları günde iki defa sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika kadar aşağıdan yukarıya doğru çekerek bacağınızın ısınmasını sağlayın. Önceden olan selülitleri ortadan kaldırdığı gibi yeniden oluşmasını da önler. Dolaşım bozukluğunu gidererek daha sıkı bacaklara sahip olmanızı sağlar.

Ekstra Bilgiler

Selülit fırçasının etkinliğini artırmak için bazı ek bilgileri dikkate alabilirsiniz:

  • Fırçalama işlemini her zaman kalbe doğru yapın. Bu, kan dolaşımını daha etkin bir şekilde artırır.
  • Fırçalama sonrasında cildinizi nemlendirmek için doğal yağlar veya nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.
  • Bol su içmek, selülitlerin azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle günlük su tüketiminizi artırın.
  • Dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz, selülitlerin azalmasında büyük rol oynar.

Selülit Fırçası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Selülit Bandı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Bandı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve Selülit Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Doğum Sonrası Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Doğumdan Sonra Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Doğumdan Sonra Selülit Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Bacak Selülit Giderme

Bacak Selülit Giderme